Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Terbiyeli buğday çorbamız için, öncelikle buğdayı geniş bir kaseye alıyoruz.
   
Terbiyeli Buğday Çorbası Tarifi

 

Üzerine sıcak su dökerek ıslıyoruz. Birkaç saat bu şekilde bekletiyoruz. Daha sonra buğdayı yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Bir tencereye alıyoruz.

 
Terbiyeli Buğday Çorbası Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Buğday
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Süzme Yoğurt
Yarım Limon
Pul Biber
Nane
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Terbiyeli buğday çorbamız için, öncelikle buğdayı geniş bir kaseye alıyoruz.                 

Üzerine sıcak su dökerek ıslıyoruz. Birkaç saat bu şekilde bekletiyoruz. Daha sonra buğdayı yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Bir tencereye alıyoruz. Üzerine temiz ve sıcak su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Buğday haşlanana kadar kaynatıyoruz. Kıvamına göre su ekliyoruz. Ayrı bir tarafta terbiyeli buğday çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye süzme yoğurdu alıyoruz. Karıştırıyoruz. Ardından üzerine 2 yemek kaşığı unu ekliyoruz.

Yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Az da su ekliyoruz. Karıştırarak terbiyenin kıvamını açıyoruz. Daha sonra terbiyenin üzerine sıcak su ekliyoruz. Terbiyenin kıvamını ılıtıyoruz. Hazır olan terbiyemizi bir tencereye alıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Karıştırıyoruz.

Ardından üzerine haşlanan buğdayı boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. Terbiyeli buğday çorbasının kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamızı kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayıp, kıvamını alan çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz.

Ayrı bir tarafta küçük tavamıza 1 yemek kaşığı tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine kuru nane, pul biber serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Servis tabağımızdaki terbiyeli buğday çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Hazır olan terbiyeli buğday çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

terbiyeli buğday çorbası tarifi, oktay usta terbiyeli buğday çorbası tarifi, terbiyeli buğday çorbası tarifi oktay usta, yemek sepeti, yemek tarifleri, çorba tarifi, videolu terbiyeli buğday çorbası tarifi, kolay çorba tarifi, kolay terbiyeli buğday çorbası tarifi, pratik terbiyeli buğday çorbası tarifi, yemek oyunları, oktay usta lezzetli ve kolay çorba tarifleri, buğday çorbası yemek tarifi, resimli yemek tarifi tavuk, terbiyeli bugday corbasi, terbiyeli şehriyeli tavuk çorbası tarifi, terbiyeli pirinçli tavuk çorbası tarifi, terbiyeli tavuk çorbası tarifi, 7 ocak 2015 oktay usta yemek tarifleri, resimli terbiyeli buğday çorbası tarifi, terbiyeli tavuk çorbası tarifi oktay usta, terbiyeli şehriye çorbası tarifi, domatesli buğday çorbası, buğday çorbası tarifi oktay usta, soğuk buğday çorbası tarifi, buğday çorbası nasıl yapılır, buğday yarması yapılışı tarifi nedir, çorba tarifleri, sütlü buğday çorbası tarifi, pratik çorbalar oktay usta, kurutlu buğday çorbası, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, terbiyeli çorba tarifleri, kremalı çorba tarifleri, yoğurtlu çorbalar, salata tarifleri, nefis çorba tarifleri, nefis çorba tarifi, lezzetli çorba tarifleri, resimli çorba tarifleri, 2015 oktay usta çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, oktay usta nefis çorba tarifi, tavuk yemekleri, yoğurt çorbası, oktay usta çorba tarifleri, ezogelin çorbası, 7 ocak 2015 yeşil elma yemek tarifleri, yayla çorbası, resimli yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, şehriye çorbası, kolay çorba tarifleri oktay usta, domates çorbası, kolay çorba tarifleri resimli, kolay yemek tarifleri, resimli çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri video, videolu yemek tarifleri, resimli yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker