close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Ev yapımı kemik suyu yapımı için, öncelikle kemik suyunu iyice yıkıyoruz. Daha sonra ikiye kırıyoruz.
   
Ev Yapımı Kemik Suyu Tarifi

 

Kaval kemiklerini 3 saat kadar suda bekletiyoruz. Böylece kanının akmasını sağlıyoruz. Daha sonra geniş bir tencereye kaval kemiklerini alıyoruz.

 
Ev Yapımı Kemik Suyu Tarifi
 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Adet Havuç
4 Litre Su
1 Kaval Kemiği
2 Defne Yaprağı

 
Hazırlanışı:
 

Ev yapımı kemik suyu yapımı için, öncelikle kemik suyunu iyice yıkıyoruz. Daha sonra ikiye kırıyoruz.

Kaval kemiklerini 3 saat kadar suda bekletiyoruz. Böylece kanının akmasını sağlıyoruz. Daha sonra geniş bir tencereye kaval kemiklerini alıyoruz. Üzerine su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Kaval kemiğinin kara suyu çıkana kadar kaynatıyoruz.

Daha sonra suyunu boşaltıp, kemikleri tekrar yıkıyoruz. Diğer taraftan düdüklü tenceremize 4 litre suyu boşaltıyoruz. Üzerine de kaval kemiklerini ekliyoruz. Soğanı ve havuçları iri iri doğrayıp, düdüklü tencereye atıyoruz.

Defne yapraklarını da tenceremize alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Kemikler kaynadıktan sonra ara suyu çıkmazsa, düdüklü tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Eğer kemiklerin kara suyu çıkarsa, üzerinden kaşıkla alıyoruz.

Daha sonra kapağını kapatıyoruz. Bu şekilde kısık ateşte 1,5 saat kadar pişiriyoruz. 1,5 saat geçtikten sonra düdüklü tencerenin kapağını hemen açmıyoruz. Soğuk suyun altına tutup, düdüklü tencerenin sesinin çıkmasını bekliyoruz.

Daha sonra kapağını yavaşça açıyoruz. 1 gece boyunca ev yapımı kemik suyunu dinlendiriyoruz. Daha sonra kağıt bardaklara ev yapımı kemik suyunu doldurarak, derin dondurucuda kullanacağımız zamana kadar saklıyoruz. Ev yapımı kemik suyu malzemelerimizden 18 kağıt bardak kemik suyu çıkmaktadır.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ev yapımı kemik suyu tarifi, oktay usta ev yapımı kemik suyu tarifi, ev yapımı kemik suyu tarifi oktay usta, kolay ev yapımı kemik suyu tarifi, yemek sepeti, pratik ev yapımı kemik suyu tarifi, yemek oyunları, oktay ustam, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, resimli ev yapımı kemik suyu tarifi, videolu ev yapımı kemik suyu tarifi, oktay usta kolay ev yapımı kemik suyu tarifi, oktay usta pratik ev yapımı kemik suyu tarifi, oktay usta kolay çorba tarifleri, kemik suyu çorbası tarifi, kemik suyu yapımı oktay usta, kemik suyu çorba tarifi, vişne suyu nasıl yapılır oktay usta, oktay usta turşu suyu tarifi, pizza yapımı oktay usta, kısır yapımı oktay usta, 14 ocak 2015 yeşil elma yemek tarifleri, lezzetli ve pratik çorba tarifi oktay usta, vişne reçeli nasıl yapılır oktay usta, ilikli kemik suyu çorbası tarifi, kemik suyu nasıl yapılır, kemik suyu nasıl saklanır, kemik suyu, yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, nefis yemek tarifleri, lezzetli yemek tarifleri, 14 ocak 2015 oktay usta yemek tarifleri, resimli yemek tarifleri, videolu yemek tarifleri, 2015 oktay usta yemek tarifleri, nefis çorba tarifleri oktay usta, kemik suyu tarifi, kemik suyu çorbası tarifi, kemik suyu faydaları, kemik suyu nasıl çıkarılır, kemik suyuna çorba, kemik suyu yapımı, kemik suyu nasıl yapılır, oktay usta kemik suyu tarifleri, yemek tarifleri kemik suyu

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker