Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Kuzu etli fasulyeli güveçler yemeğimiz için öncelikle kuzu etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.
   
Kuzu Etli Fasulyeli Güveçler Tarifi

 

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız etleri alıyoruz. Kavuruyoruz.

 

Kuzu Etli Fasulyeli Güveçler Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

500 Gram Kuzu Eti
500 Gram Taze Fasulye
2 Adet Soğan
1 Paket Mantar
2 Diş Sarımsak
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Kase Mantar
Defne Yaprağı
Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Su
Üzeri İçin:
1 Adet Soğan
1 Adet Patates
Kiraz Domates

 
Hazırlanışı:
 
Kuzu etli fasulyeli güveçler yemeğimiz için öncelikle kuzu etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız etleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine küp küp doğranmış soğanları ekliyoruz. İnce kıyılmış sarımsakları da ekliyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra üzerine domates salçasını alıyoruz. Birkaç dakika salçayı da kavurduktan sonra üzerini 3 parmak geçecek şekilde sıcak su döküyoruz. 1 tane de defne yaprağını tencereye alıyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Etlerin pişmesine yakın biraz tuz ve karabiber serpiyoruz. Yaklaşık olarak 45 dakika bu şekilde pişiriyoruz. Diğer taraftan mantarları ikiye kesiyoruz. Ayrı bir geniş tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine mantarları alıyoruz. Kavuruyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine yazın hazırladığımız domates soslu taze fasulyeleri ilave ediyoruz. 1 tane de defne yaprağını tenceremize ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Bu şekilde taze fasulyeleri de yarım saat kadar pişiriyoruz. Taze fasulyelerimiz ve etlerimiz piştikten sonra güveçleri hazırlamaya başlıyoruz. Küçük güveç tencerelerimize etlerden ve taze fasulyelerden paylaştırarak dolduruyoruz.

Fırın tepsisine güveç tencerelerimizi diziyoruz. Patatesin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Halka halka doğruyoruz. Soğanı da halka halka doğruyoruz. Güveçteki yemeklerimizin üzerine ilk önce bir dilim patates ve 1 dilim soğan yerleştiriyoruz.

Kiraz domatesleri de ikiye kesip, üzerine koyuyoruz. Son olarak da tuz ve karabiber serpiyoruz. Güveç tencerelerin kapaklarını kapatıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi, oktay usta kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi, kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi oktay usta, kolay kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi, pratik kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi, resimli kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi, videolu kuzu etli fasulyeli güveçler tarifi, 3 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, oktay usta nefis yemek tarifleri, yemek sepeti, kuzu etli güveç tarifi, oktay usta kuzu etli güveç tarifi, güveçte kuzu etli kuru fasulye, kuzu etli güveç tarifleri, kuzu etli türlü, kuzu etli sebzeli güveç, kuzu etli yemekler, oktay usta dana etli güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi oktay usta, tencerede güveç tarifi oktay usta, oktay usta sebzeli güveç tarifi, oktay usta güveç tarifi resimli, kolay yemek tarifleri oktay usta, etli güveç tarifi, güveç nasıl yapılır oktay usta, 2015 oktay usta balık yemek tarifleri, kuzu güveç, oktay usta etli güveç tarifi, oktay usta sebzeli güveç tarifi, oktay usta dana etli güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi oktay usta, tencerede güveç tarifi oktay usta, oktay usta güveç tarifleri, 3 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifleri, ana yemekler, ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, oktay usta lezzetli ve pratik yemekler, çorba tarifleri, yemek oyunları, oktay usta, kolay ana yemek tarifleri resimli, kolay ana yemek tarifleri resimli, kolay yemek tarifleri oktay usta, kolay tatlı tarifleri, oktay usta, makarna tarifleri, kolay ana yemek tarifleri oktay usta, pratik yemek tarifleri, ana yemek tarifleri resimli

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker