Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Kuzu etli renkli pilav tarifimize öncelikle etlerini pişirmekle başlıyoruz.
   
Kuzu Etli Renkli Pilav Tarifi

 

Tenceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız kuzu etlerini ekliyoruz. Kavuruyoruz. Etler kavrulduktan sonra üzerine küp küp doğranmış soğanları ekliyoruz.

 

Kuzu Etli Renkli Pilav Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

4 Su Bardağı Pirinç
2 Adet Havuç
1 Tutam Maydanoz
1 Tutam Dereotu
3 Yemek Kaşığı Kuş Üzümü
100 Gram Tereyağı
Köz Kırmızı Biber
Sıvıyağ
Tuz
Su
Eti İçin:
700 Gram Kuzu Eti
2 Adet Soğan
2 Adet Defne Yaprağı
4 Diş Sarımsak
1 Tatlı Kaşığı Tane Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu etli renkli pilav tarifimize öncelikle etlerini pişirmekle başlıyoruz. Kuzu etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.

Tenceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız kuzu etlerini ekliyoruz. Kavuruyoruz. Etler kavrulduktan sonra üzerine küp küp doğranmış soğanları ekliyoruz. İnce kıyılmış sarımsakları da ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Defne yaprağını da tenceremize ilave ediyoruz. 1 tatlı kaşığı tane karabiberi de tenceremize ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Eler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerini örtecek kıvamda sıcak su veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak etleri pişmeye bırakıyoruz.

Etlerin pişmesine yakın, tuz serpiyoruz. Tencerenin içindeki defne yapraklarını da çıkartıyoruz. Diğer taraftan pilavımızı pişirmeye başlıyoruz. Pirinçlerin yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine suyu süzdürülmüş pirinçleri ekliyoruz. Tereyağını da tenceremize alıyoruz. Pirinçleri karıştırarak kavuruyoruz. Tuz serpiyoruz. Pirinçler iyice kavrulduktan sonra pilavmızın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.  Kuş üzümlerini de bir kaseye alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde sıcak su veriyoruz. Kuş üzümlerini yumuşamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta da havuçları hazırlıyoruz.

Havuçların kabuklarını soyup, geniş bir tavaya remdeliyoruz. Üzerine biraz zeytinyağı döküp, havuçları soteliyoruz. Tuzunu da serpiyoruz. Havuçlar yumuşayıp, sotelendikten sonra tavayı ocaktan alıyoruz. Pilavımız piştikten sonra 10 dakika kadar pilavımızı dinlendiriyoruz.

Bu arada dereotu ve maydanozları ince ince doğruyoruz. Pilavımızın yarısını sotelediğimiz havucun üzerine boşaltıyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Kalan pilavın üzerine de doğradığımız maydanoz ve dereotunu ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Tüm malzemelerimiz hazır olduktan sonra kuzu etli renkli pilavımızı servise hazırlamaya başlıyoruz. Düz servis tabağımıza zemini çıkartılmış kelepçeli kek kalıbımızı yerleştiriyoruz. İlk olarak kalıbımıza havuçlu pilavımızı boşaltıp, kaşıkla bastırarak yerleştiriyoruz.

Üzerine pişen etlerimizi boşaltıp, yayıyoruz. Ardından da üzerine yeşillikli pilavımızı boşaltıp, tahta kaşıkla yayarak pilavımızı yerleştiriyoruz. Yarım saat kadar pilavımızı bu şekilde dinlendirdikten sonra kalıbı dikkatlice çıkartıyoruz.

Son olarak üzerine köz kırmızı biber dilimleri ve kuş üzümlerini dizerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuzu etli renkli pilav tarifi, oktay usta kuzu etli renkli pilav tarifi, kuzu etli renkli pilav tarifi oktay usta, yemek sepeti, kolay kuzu etli renkli pilav tarifi, pratik kuzu etli renkli pilav tarifi, resimli kuzu etli renkli pilav tarifi, videolu kuzu etli renkli pilav tarifi, 2015 oktay usta yemek tarifleri, resimli pilav tarifleri, oktay usta lezzetli pilav tarifleri, pilav tarifi oktay usta, oktay usta pilav tarifi, yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yemek tarifleri oktay usta, kuzu etli pilav tarifleri, kuzu etli pilav kapama, etli pilav tarifi oktay usta, tavuk etli pilav tarifi, 6 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, kuşbaşı etli pilav tarifi, etli pilav tarifi resimli, kuzu etli bulgur pilavı, kuzu etli tarifler, kuzu etli tarifler tarifleri, kuzu etli tarifler tarifi, izzettin abbasi kimdir, kuzu eti tarifleri, kuzu etli patlıcan, oktay usta etli yemekler, kuzu etli yemek tarifleri, etli türlü tarifi, kolay pilav tarifi oktay usta, kemikli kuzu etli yemekler, pilav tarifleri, kimso yok mu derneği eyüp tok, pilav tarifi, pilav tarifleri oktay usta, resimli pilav tarifleri, şehriyeli pilav tarifleri, oktay usta değişik pilav tarifleri, izzettin abbasi nerede, pilav tarifleri çeşitleri, değişik pilav tarifleri resimli, şehriyeli pilav tarifi, pilav tarifleri, pilav tarifi oktay usta, pilav tarifi 4 kişilik, nohutlu pilav tarifi, 6 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, kuru fasulye tarifi, şehriyeli pilav tarifi oktay usta, pirinç pilavı tarifi, oktay usta pratik pilav tarifleri, nohutlu pilav tarifi oktay usta, sade pilav tarifi oktay usta, pilav tarifi oktay usta video, domatesli pilav tarifi oktay usta, sebzeli pilav tarifi oktay usta, pilav tarifi 4 kişilik, pilav tarifleri, oktay usta pilav tarifleri, oktay usta pilav çeşitleri, yeşil elma pilav, pilav tarifi resimli, oktay usta pilav tarifi, iç pilav nasıl yapılır oktay usta, oktay usta pılavlar, oktay usta makarna tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker