Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Etli perde pilavı tarifimizin pilavını hazırlamakla başlıyoruz.
   
Etli Perde Pilavı Tarifi

 

Tereyağını da ilave ediyoruz. Üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri de ekliyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

 

Etli Perde Pilavı Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
2,5 Su Bardağı Pirinç
300 Gram Bonfile
1 Çay Bardağı Badem
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Hamuru İçin:
2,5 Su Bardağı Un
2 Adet Yumurta
100 Gram Tereyağı
2 Yemek Kaşığı Yoğurt
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Etli perde pilavı tarifimizin pilavını hazırlamakla başlıyoruz. Geniş ve yayvan tenceremize biraz sıvıyağ döküyoruz.

Tereyağını da ilave ediyoruz. Üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri de ekliyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Tuz da serpiyoruz. Pirinçler kavrulduktan sonra pilavın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan bonfiler etleri küçük küpler halinde doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine bonfiler etleri alıyoruz. Yüksek ateşte etleri kavuruyoruz.

Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine küp küp doğranmış soğanları ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Tuz ve karabiber serpip, pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta da bademleri kavuruyoruz.

Bademler için, çelik bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine bademleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Bu arada pişen pilavımızı dinlenmeye bırakıyoruz. Pilavımız dinlendikten sonra üzerine tavada kavurduğumuz etleri boşaltıyoruz.

Kavrulan bademleri de ilave ediyoruz. Üzerine değirmenden karabiber kırıyoruz. Pilavımızı karıştırıyoruz. Ayrı bir tarafta etli perde pilavımızın hamurunu hazırlamaya başlıyoruz. Karıştırma kabına 2,5 su bardağı unu alıyoruz. Üzerine tuz serpip, karıştırıyoruz. Unun ortasını açıyoruz.

Ortaya 2 adet yumurtayı kırıyoruz. Üzerine yoğurdu alıyoruz. Oda sıcaklığında yumuşayan tereyağını da ortaya alıyoruz. İlk önce un almadan ortadaki sıvı malzemeleri karıştırıyoruz. Ortadaki malzemeler harmanlandıktan sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz.

Ele yapışmyacak kıvamda bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru yuvarlıyoruz. Tezgaha alıyoruz. Üzerinbe biraz un serpip, merdane yardımıyla açıyoruz. Perde pilavımızı hazırlayacağımız kalıbımıza fırça ile sıvıyağ sürüyoruz.

Yağladığımız kalıbımızın içine açtığımız hamuru dikkatlice yerleştiriyoruz. Hamuru kenarlarından sarkıtıyoruz. Daha sonra pilavımızı da içine boşaltıyoruz. Hafiften kaşıkla bastırarak yerleştiriyoruz. Kenardan sarkan hamurları da üzerine kapatıyoruz.

Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Pişen etli perde pilavımızı fırından çıkartıyoruz. İlk sıcaklığı çıktıktan sonra düz servis tabağımıza ters çeviriyoruz. Dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

etli perde pilavı tarifi, oktay usta etli perde pilavı tarifi, etli perde pilavı tarifi oktay usta, kolay etli perde pilavı tarifi, pratik etli perde pilavı tarifi, resimli etli perde pilavı tarifi, videolu etli perde pilavı tarifi, yemek sepeti, etli bulgur pilavı tarifi, perde pilavı tarifi oktay usta, perde pilavı tarifi video, milföylü perde pilavı tarifi, oktay usta lezzetli pilav tarifleri, 17 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, siirt perde pilavı tarifi, kolay perde pilavı tarifi, yufkalı perde pilavı tarifi, perde pilavı tarifi resimli, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri oktay usta, muhteşem sağsöz öztürk kimdir, perde pilavı nasıl yapılır, kolay perde pilavı tarifi, perde pilavı tarifi resimli, perde pilavı tarifi video, oktay usta kolay pilav tarifi, perde pilavı yemek tarifi,2015 oktay usta pilav tarifleri, perde pilavı tarifi oktay usta video, oktay usta perde pilavi, perde pilavı, yufkalı perde pilavı, perde pilavı oktay usta, muhteşem sağsöz öztürk nerede, milföylü perde pilavı, perde pilavı tarifi, siirt perde pilavı, perde pilavı nasıl yapılır, etli perde pilavı, resimli yemek tarifleri oktay usta, 17 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, pratik pilav tarifleri oktay usta, videolu yemek tarifleri oktay usta, özel tarifler, perde pilavı yapılışı, yemek oyunları, pilav tarifleri, pilav tarifi, pilav tarifleri oktay usta, resimli pilav tarifleri, şehriyeli pilav tarifleri, muhteşem sağsöz öztürk ve yemek tarifleri, yemek tarifleri, oktay usta değişik pilav tarifleri, pilav tarifleri çeşitleri, değişik pilav tarifleri resimli, pilav yemekler, pilav tarifleri sitesi, yeşil elma pilav, oktay ustanın pilavları, tatlı tarifleri, pilav tarifi, çorba tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker