close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Ekşili sebze çorbamız, vitamin deposu bir çorba tarifi… Hem de taneli bir sebze çorbası… Hazırlamaya başlayalım.
   
Ekşili Sebze Çorbası Tarifi

 

Havuç ve patateslerin kabuklarını soyup, oldukça küçük küpler halinde doğruyoruz. Pırasayı da ince ince doğruyoruz.

 

Ekşili Sebze Çorbası Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Pırasa
2 Adet Havuç
1 Adet Patates
1 Su Bardağı Et Suyu
Zeytinyağı
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
1 Adet Limon
2 Yemek Kaşığı Un
Su
Üzeri İçin:
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Toz Kırmızı Biber

 
Hazırlanışı:
 

Ekşili sebze çorbamız, vitamin deposu bir çorba tarifi… Hem de taneli bir sebze çorbası… Hazırlamaya başlayalım.

Havuç ve patateslerin kabuklarını soyup, oldukça küçük küpler halinde doğruyoruz. Pırasayı da ince ince doğruyoruz. Çorba tenceremize biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız havuçları alıyoruz. Karıştırarak soteliyoruz.

Havuçlar sotelendikten sonra üzerine patatesleri ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Patatesler de kavrulduktan sonra pırasaları ekliyoruz. Birkaç dakika sebzeleri birlikte kavuruyoruz. Ardından üzerine ilk önce soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz.

Ardından da sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını ırık bırakarak, sebzeleri haşlamaya bırakıyoruz. Bu arada ekşili sebze çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine 1 adet limonun suyunu sıkıp, döküyoruz.

2 yemek kaşığı unu da ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra terbiyenin kıvamını açmak için, biraz soğuk su döküyoruz. Bu arada tencerede kaynayan sebzelerin suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tenceremize terbiyeyi yavaş yavaş ve bir yandan da karıştırarak ilave ediyoruz. Ekşili sebze çorbamızın kıvamına göre çorbamıza sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Ekşili sebze çorbamızı pişmeye bırakıyoruz.

Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra servis kasesine boşaltıyoruz. Diğer taraftan küçük bir tavaya 1 yemek kaşığı tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine biraz toz kırmızı biber serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Servis kasesindeki ekşili sebze çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ekşili sebze çorbası tarifi, oktay usta ekşili sebze çorbası tarifi, ekşili sebze çorbası tarifi oktay usta, kolay ekşili sebze çorbası tarifi, pratik ekşili sebze çorbası tarifi, resimli ekşili sebze çorbası tarifi, videolu ekşili sebze çorbası tarifi, yemek sepeti, ekşili sebze çorbası tarifi resimli, 23 şubat 2015 oktay usta yemek tarifleri, lezzetli çorbalar oktay usta, baharatlı sebze çorbası tarifi yapılışı, macar sebze çorbası tarifi yapılışı, krutonlu sebze çorbası tarifi, ekşili köfte çorbası tarifi, ekşili köfte çorbası tarifi oktay usta, ekşili yuvalama çorbası tarifi, ekşili mantı çorbası tarifi, ekşili köfte çorbası tarifi oktay usta, yoğurtlu ekşili sulu köfte, ekşili köfte çorbası oktay usta, 2015 oktay usta çorba tarifleri, ekşili köfte yapımı, ekşili köfte nasıl yapılır, eksili kofte, salçalı ekşili köfte çorbası, oktay usta pratik nefis çorba tarifleri, bulgurlu ekşili köfte çorbası, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, çorba tarifleri kolay, çorbalar, 23 şubat 2015 yeşil elma yemek tarifleri, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri oktay usta, değişik çorba tarifleri oktay usta, oktay usta kolay çorba tarifi, yoğurtlu çorba tarifleri oktay usta, çorba tarifi oktay usta, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, yoğurtlu çorba tarifi oktay usta, çorba tarifi resimli, un çorbası tarifi oktay usta, çorba tarifleri oktay ustadan, özel tarifler, kolay tarifler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker