Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Havuçların kabuklarını soyup, rendeliyoruz. Tavamıza biraz zeytinyağı döküyoruz.
   
Kalıpta Renkli Salata Tarifi

 

Üzerine rendelediğimiz havuçları alıyoruz. Kavuruyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Havuçlar yumuşadıktan sonra tavayı ocaktan alıyoruz.

 

Kalıpta Renkli Salata Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

500 Gram Havuç
1 Mor Lahana
2 Adet Haşlanmış Patates
1 Kase Biberli Yeşil Zeytin
Mayonez
Zeytinyağı
Yoğurt
Sirke

 
Hazırlanışı:
 

Havuçların kabuklarını soyup, rendeliyoruz. Tavamıza biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine rendelediğimiz havuçları alıyoruz. Kavuruyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Havuçlar yumuşadıktan sonra tavayı ocaktan alıyoruz. Ayrı bir tarafta mor lahanayı da bir kaseye rendeliyoruz.

Üzerine biraz tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Biraz da sirke döküyoruz. Elimizle yoğurarak harmanlıyoruz. Mor lahanayı bu şekilde bekletiyoruz. Haşlanmış patatesleri de ayrı bir kaseye rendeliyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Kelepçeli kek kalıbının zeminini çıkartıyoruz. Düz servis tabağımıza yerleştiriyoruz. En alt kısmına haşlanmoş patetesleri yerleştiriyoruz. Hafiften bastırıyoruz. Üzerine beklettiğimiz mor lahanaları alıyoruz. Yerleştiriyoruz.

Sonra da havuçları koyuyoruz. Üzerini düzleştiriyoruz. Ayrı bir kaseye mayonezi ve yoğurdu alıyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz. Salatanın üzerine yoğurtlu sosu boşaltıyoruz.

Son olarak da biberli zeytinleri doğruyoruz. Salatamızın üzerine biberli zeytinleri diziyoruz. 1 saat kadar salatamızı dinlendirdikten sonra çember kalıbımızı dikkatlie çıkartıyoruz. Servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kalıpta renkli salata tarifi, oktay usta kalıpta renkli salata tarifi, kalıpta renkli salata tarifi oktay usta, kolay kalıpta renkli salata tarifi, pratik kalıpta renkli salata tarifi, kolay yemek tarifleri oktay usta, resimli kalıpta renkli salata tarifi, videolu kalıpta renkli salata tarifi, yemek sepeti, 16 mart 2015 oktay usta yemek tarifleri, oktay usta nefis salata tarifleri, yemek tarifleri, üç renkli salata, üç renkli salata oktay usta, üç renkli patates salatası tarifi, üç renkli börek tarifi, salata tarifleri, meze tarifleri, oktay usta salata tarifleri, salata tarifleri resimli, diyet salata tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta, oktay usta salata tarifleri 2015, yemek tarifleri, yoğurtlu salata tarifleri, salata tarifleri oktay usta, lezzetli salata tarifleri oktay usta, kolay salata tarifleri oktay usta pratik salata tarifleri oktay usta, videolu salata tarifleri oktay usta, resimli salata tarifleri oktay usta, oktay usta meze tarifleri, 16 mart 2015 yeşil elma yemekleri, oktay usta tatlı tarifleri, oktay usta kurabiye tarifleri, oktay usta pasta tarifleri, yeşil elma oktay usta salata tarifleri, oktay usta çorba tarifleri, meze tarifleri, kolay salata tarifleri, oktay usta pratik salata tarifi, özel salata tarifleri, kolay salata ve meze tarifleri, kolay salata çeşitleri, kolay salata tarifleri resimli, kolay salatalar, kolay yemek tarifleri, mercimek köftesi, kolay tatlı tarifleri

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker