Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Aşotu çorba tarifimiz Erzurum yöresine has bir çorba tarifi.
   
Aşotu Çorbası Tarifi

 

Aşotu çorba tarifimiz, besin değeri yüksek, yapımı emek isteyen zengin bir yöresel çorba. Aşotu çorbamız için, öncelikle aşotunu yıkıyoruz. İnce ince doğruyoruz.

 

Aşotu Çorbası Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Su Bardağı Buğday
1,5 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Tatlı Kaşığı Kişniş 
4 Su Bardağı Yoğurt
1 Yumurta Sarısı
1 Yemek Kaşığı Un
Aşotu 
Su 
Köftesi İçin:
250 Gram Kıyma
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Aşotu çorba tarifimiz Erzurum yöresine has bir çorba tarifi.

Aşotu çorba tarifimiz, besin değeri yüksek, yapımı emek isteyen zengin bir yöresel çorba. Aşotu çorbamız için, öncelikle aşotunu yıkıyoruz. İnce ince doğruyoruz.

Üzerine tuz serpip, birkaç saat kadar bekletiyoruz. Daha sonra aşotu çorbamız için, buğdayı yıkıyoruz. Tencereye buğdayı koyuyoruz. Üzerini örtecek şekilde sıcak su döküyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta bir kaseye 4 su bardağı yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine 1 yemek kaşığı unu ekliyoruz. 1 yumurta sarısını da kasemize alıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Bu arada haşlanan buğdayın suyundan kepçe ile alarak, yoğurtlu kasemize ekliyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz.

Yoğurtlu karışım ılıdıktan sonra haşlanan buğdayın üzerine boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tavaya 1,5 yemek kaşığı tereyağını alıyoruz.

Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Kavrulan soğanları da tenceredeki çorbamızın üzerine boşaltıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan bir kaseye kıymayı alıyoruz. Üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz.

Köfte harcımızı yoğuruyoruz. Misketten küçük köfteler yuvarlıyoruz. Tencerede kaynayan çorbamıza atıyoruz. Beklettiğimiz aşotlarını tekrardan yıkıyoruz. Suyunu süzdürüyoruz. Çorbamıza ekliyoruz.

Aşotu çorbamızın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Aşotu çorbamıza tuz, kişniş ve karabiber serpiyoruz. Köftelerimiz pişene kadar çorbamızı pişiriyoruz. Hazır olan çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

aşotu çorbası tarifi, oktay usta aşotu çorbası tarifi, aşotu çorbası tarifi oktay usta, kolay aşotu çorbası tarifi, aşotu çorbası tarifi nefis, pratik aşotu çorbası tarifi oktay usta, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, yemek oyunları, oktay ustam yemek tarifleri, yemek tarifleri oktay usta, kolay yemek tarifleri oktay usta, Oktay Usta Erzurum Yemek Tarifleri, pratik yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifleri oktay usta, 18 mayıs 2015 oktay usta yemek tarifleri, nefis yemek tarifleri oktay usta, lezzetli yemek tarifleri oktay usta, yemek tarifi oktay usta, kolay yemek tarifi oktay usta, pratik yemek tarifi oktay usta, nefis yemek tarifi oktay usta, lezzetli yemek tarifi oktay usta, resimli yemek tarifi oktay usta, yöresel yemek tarifleri oktay usta, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, çorba çeşitleri, 18 mayıs 2015 yeşil elma yemekleri, çorba tarifleri kolay, yöresel erzurum çorba tarifleri, yöresel çorba tarifleri resimli, erzurum yöresel yemek tarifleri,  oktay usta nefis yöresel çorbalar, şehriye çorbası, çorbalar, çorba tarifleri resimli, yemek tarifleri oktay usta, çorba tarifleri oktay usta 2015, pilav tarifleri oktay usta, yöresel çorba tarifleri, yöresel çorba tarifleri resimli, erzurum yöresel yemekler, yöresel çorba tarifleri tarifi, yöresel çorba tarifleri tarif, yas pasta tarifleri resimli, yöresel çorba tarifleri yemeği, tutmaç çorbası, yöresel yemekler, alaca çorba yapılışı

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker