Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı da ince kıyıyoruz. Dana etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.
   
Sebzeli Güveçler Tarifi

 

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Etleri tencereye alıp, kavuruyoruz. Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

 

Sebzeli Güveçler Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
700 Gram Dana Eti
5 Diş Sarımsak
5 Adet Patlıcan
2 Adet Kabak
5 Adet Domates
2 Adet Kırmızı Biber
5 Adet Yeşil Biber
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Su
Üzeri İçin:
Kaşar Peyniri

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı da ince kıyıyoruz. Dana etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Etleri tencereye alıp, kavuruyoruz. Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Soğanlar da kavrulduktan sonra biber ve domates salçasını tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Birkaç dakika kavurduktan sonra üzerini örtecek şekilde sıcak suyunu veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.

Etler pişerken, bizde sebzeleri hazırlamaya başlıyoruz. Patlıcanın kabuklarını alacalı soyuyoruz. Kabakların da kabuklarını iyice yıkıyoruz. Kabak ve patlıcanı küp küp doğruyoruz. Kırmızı biber ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz.

Domateslerin de kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Etlerimizin pişmesine yakın üzerine doğradığımız kabak ve patlıcanları ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Ardından doğradığımız biberleri de tencereye alıyoruz.

Domatesleri de ilave ediyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Sebzeli güvecimizi pişmeye bırakıyoruz. Pişen sebzeli güveç yemeğimizi tek porsiyonluk güveç kaplarına paylaştırarak dolduruyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

Güveçleri biraz fırında pişirdikten sonra üzerlerine 1 dilim kaşar peyniri koyuyoruz. Tekrar fırına veriyoruz. Kaşar peynirleri eriyene kadar sebzeli güveçleri pişiriyoruz. Pişen yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli güveçler tarifi, oktay usta sebzeli güveçler tarifi, sebzeli güveçler tarifi oktay usta, nefis sebzeli güveçler tarifi oktay usta, yemek sepeti, sebzeli güveç tarifi oktay usta, oktay usta etli sebzeli güveç tarifi, sebzeli güveç tarifi video, fırında sebzeli güveç tarifi, sebzeli tavuk güveç tarifi, sebzeli kuzu güveç tarifi, oktay usta nefis güveç tarifleri, sebzeli güveç nasıl yapılır, sebzeli güveç kebabı tarifi, oktay ustam yemek tarifleri, yemek sepeti, sebzeli güveç tarifleri, 18 mayıs 2015 oktay usta yemek tarifleri, oktay usta etli sebzeli güveç tarifi, yemek tarifleri oktay usta, kolay yemek tarifleri oktay usta, pratik yemek tarifleri oktay usta, resimli yemek tarifleri oktay usta, nefis yemek tarifleri oktay usta, lezzetli yemek tarifleri oktay usta, 18 mayıs 2015 yeşil elma yemekleri, yemek tarifi oktay usta, oktay usta lezzetli yemek tarifleri, kolay yemek tarifi oktay usta, pratik yemek tarifi oktay usta, nefis yemek tarifi oktay usta, lezzetli yemek tarifi oktay usta, resimli yemek tarifi oktay usta, patlıcan güveç tarifi oktay usta, tencerede güveç tarifi oktay usta, ana yemek tarifleri oktay usta 2015, oktay usta dana etli güveç tarifi, güveç tarifi oktay usta, güveç nasıl yapılır, fırında güveç tarifi, oktay usta pratik yemek tarifleri, küre tv, karides güveç tarifi oktay usta, oktay usta güveç tarifi resimli, ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifleri, ana yemekler, ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri,  yemek oyunları, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, çorba tarifleri, oktay usta, kolay ana yemek tarifleri resimli

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker