Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > İçecek Tarifleri


Samanyolu tv’deki Gülenay ile Pasta Börek programımızdaki limonata tarifimiz birazdan tüm detaylarıyla sizlerle…
   
Limonata Tarifi

 

Geniş bir kaseye 6,5 su bardağı toz şekeri boşaltıyoruz. Üzerine 15 adet limonun kabuğunu rendeliyoruz.

 

Limonata Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

15 Adet Limon
6,5 Su Bardağı Toz Şeker
1 Adet Portakal
3 Su Bardağı Su

 
Hazırlanışı:
 
Samanyolu tv’deki Gülenay ile Pasta Börek programımızdaki limonata tarifimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Geniş bir kaseye 6,5 su bardağı toz şekeri boşaltıyoruz. Üzerine 15 adet limonun kabuğunu rendeliyoruz. 1 adet portakalın kabuğunu da rendeliyoruz. Limon kabuklarını rendelerken dikkat etmemiz gereken nokta; limon kabuklarının beyaz kısmını rendelemiyoruz.

Limon ve portakal rendelendikten sonra şeker ile iyice ovuyoruz. 15 – 20 dakika kadar ovuyoruz. Ayrı bir tarafta rendelediğimiz limon ve portakalları küçük küçük doğruyoruz. Şekerlerin üzerine alıyoruz.

Tekrardan kasemizdeki malzemelerimizi iyice ovalıyoruz. Limon ve portakal dilimlerinin suyunu iyice çıkartıyoruz. Kasemize 7 su bardağı suyu boşaltıyoruz. Malzemeleri ovuyoruz. Bir tane daha geniş bir kase alıyoruz.

Kasemizdeki limon ve portakal dilimlerini avuç içimizde sıkarak diğer boş kaseye alıyoruz. Kasedeki şekerler eriyene kadar suyu karıştırıyoruz. Limonların olduğu kasemize 7 su bardağı kadar daha su ekliyoruz. Ovalıyoruz. Suyunu çıkartıyoruz.

Tekrardan avuç içimizde sıkarak başka bir boş kaseye alıyoruz. On olarak kalan 16 su bardağı suyu boşaltıyoruz. Şekerin erimesi için, iyice karıştırıp, ovalıyoruz.

Tülbentten süzerek limonatımızı sürahilere alıyoruz. Hazırladığımız limonatımızı soğuk olarak taze nane yapraklarıyla servise hazırlıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

limonata tarifi, oktay usta limonata tarifi, limonata tarifi oktay usta, gülenay ile limonata tarifi, pasta börek limonata tarifi, gülenay ve limonata tarifi, yemek sepeti, oktay ustam yemek tarifleri, gülenay ile pasta börek programı, oktay usta içecek tarifleri, gülenay ile pasta börek limonata tarifi 29 mayıs 2015, ev yapımı limonata tarifi, oktay usta limonata tarifi, 29 mayıs 2015 gülenay pasta börek yemekleri, kolay limonata tarifi, limonata nasıl yapılır, güzel limonata tarifi, naneli limonata tarifi, naneli limonata, oktay usta limonata tarifi, limonata nasıl yapılır, ev yapımı limonata tarifi oktay usta, ev yapımı limonata nasıl yapılır, naneli limonata tarifi, oktay usta, 29 mayıs 2015 gülenay ile kolay tarifler, kolay limonata, lezzetli içecek tarifleri oktay usta, limonata tarifi oktay usta tarifleri, gülenay ile pasta börek kolay limonata tarifi 29 mayıs 2015, pratik limonata, limonata nasıl yapılır, limonata tarifler, limonata tarifi resimli, pasta börek limonata tarifi, oktay usta limonata tarifi, ev yapımı limonata tarifi,  oktay usta nefis içecekler, naneli limonata tarifi, güzel limonata tarifi, nefis yemek tarifleri limonata tarifi, özel yemek tarifleri gülenay, içecek tarifleri, kolay içecek tarifleri gülenay, kolay tarifler ve pasta börek programı, kolay limonata tarifi

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker