Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri
Yeşil mercimeği yıkayarak, bir kaseye alıyoruz. Üzerine ılık su döküyoruz.
Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi

 

Kara suyunun çıkması için bir müddet bekletiyoruz. Suyunu yıkayarak tekrardan aynı şekilde üzerine ılık su dökerek bekletiyoruz. Bu şekilde aynı işlemi 3 kez tekrarlıyoruz.

 

Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Yemek Kaşığı İri Bulgur
1 Su Bardağı Yeşil Mercimek
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Yeşil mercimeği yıkayarak, bir kaseye alıyoruz. Üzerine ılık su döküyoruz.

Kara suyunun çıkması için bir müddet bekletiyoruz. Suyunu yıkayarak tekrardan aynı şekilde üzerine ılık su dökerek bekletiyoruz. Bu şekilde aynı işlemi 3 kez tekrarlıyoruz.

Daha sonra yeşil mercimekleri yıkayıp, bir tencereye alıyoruz. 2 yemek kaşığı iri bulguru da tencereye alıyoruz. Üzerine sıcak suyunu veriyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan soğanları küp küp doğruyoruz.

Çorba tenceremize tereyağını ve soğanı alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar sotelendikten sonra üzerine 1 yemek kaşığı unu ilave ediyoruz. Kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine domates ve biber salçasını ilave ediyoruz. Kavuruyoruz.

Sonra da tavuk suyunu boşaltıyoruz. Sonra da kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Tuz serpiyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayıp, kıvamını alan yeşil mercimek çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yeşil mercimek çorbası tarifi, oktay usta yeşil mercimek çorbası tarifi, yeşil mercimek çorbası tarifi oktay usta, kolay yeşil mercimek çorbası tarifi oktay usta, nefis yeşil mercimek çorbası tarifi oktay usta, yeşil mercimek çorbası tarifi oktay usta, süzme yeşil mercimek çorbası tarifi, yeşil mercimek yemeği, Şehriye Çorbası Tarifi, 2 temmuz 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, yoğurtlu yeşil mercimek çorbası tarifi, erişteli yeşil mercimek çorbası tarifi, şehriyeli yeşil mercimek çorbası tarifi, kırmızı mercimek çorbası tarifi, yesil mercimek corbasi tarifi, manşet, son dakika haberler, haberler, özel yemek tarifleri, deniz toprak kimdir, antep yeşil mercimek çorbası, yeşil mercimek çorbası tarifi resimli, yeşil mercimek çorbası yemek, Ezogelin Çorbası Tarifi, 2 temmuz 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, deniz toprak nerede, yeşil mercimek yemeği nasıl yapılır, kırmızı mercimek çorbası tarifi oktay usta, çorba tarifleri oktay usta 2015, ramazan yemek tarifleri oktay usta 2015, düdüklüde mercimek çorbası tarifi, deniz toprak ve yeni albümü, erişteli yeşil mercimek çorbası oktay usta, çorba tarifleri, Pratik Meyaneli Sebze Çorbası Tarifi, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, yemek tarifleri, ramazan yemekleri oktay usta 2015, yayla çorbası, domates çorbası, soğuk çorba tarifleri, çorba çeşitleri, çorba tarifleri kolay, çorbalar, domates çorbası, çorba tarifleri resimli, kolay çorba tarifleri, pilav tarifleri oktay usta, yemek tarifleri, yoğurtlu çorba tarifleri oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker