Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamurlu Tatlı Tarifleri


Şeftalili ekmek kadayıf tarifimiz için, yarım ekmek kadayıfı kullanıyoruz.
Şeftalili Ekmek Kadayıfı Tarifi

 

Yarım ekmek kadayıfını, hazırlayacağımız tepsiye alıyoruz. Üzerine bolca soğuk su dökerek, ekmek kadayıfını ıslatıyoruz. Bir müddet suyun içinde ekmek kadayıfını bekletiyoruz.

 

Şeftalili Ekmek Kadayıfı Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Toz Şeker
6 Su Bardağı Su
Yarım Ekmek Kadayıfı
Yarım Limon
2 Adet Şeftali

 
Hazırlanışı:
 

Şeftalili ekmek kadayıf tarifimiz için, yarım ekmek kadayıfı kullanıyoruz.

Yarım ekmek kadayıfını, hazırlayacağımız tepsiye alıyoruz. Üzerine bolca soğuk su dökerek, ekmek kadayıfını ıslatıyoruz. Bir müddet suyun içinde ekmek kadayıfını bekletiyoruz.

Ayrı bir tarafta şeftalili ekmek kadayıfı tarifimizin şerbetini hazırlıyoruz. Tenceremize 1 kilogram toz şekerin 2 su bardağını boşaltıyoruz. Kısık ateşte şekeri erimeye bırakıyoruz. Hiç karıştırmıyoruz.

Şeker eridikten sonra üzerine 6 su bardağı suyu boşaltıyoruz. Kalan şekeri de tencereye boşaltıyoruz. Yarım limonu da tencereye atıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Diğer taraftan yumuşayan ekmek kadayıfının fazla suyunu süzdürüyoruz.

Ekmek kadayıfını tepsisiyle birlikte, ocağa orta ateşe alıyoruz. Ekmek kadayıfının üzerine tahta çöp şişlerden batırıyoruz. Böylece şerbetini daha kolay çekecektir. Kaynayan şerbetimizi ocaktan alıyoruz.

Şerbetin yarısını kepçe ile ekmek kadayıfının üzerine gezdirerek döküyoruz. Ekmek kadayıfı şerbetini çekmeye başlayıp, kaynamaya başladıktan sonra tencerede kalan şerbetten biraz daha döküyoruz. Bir yandan da tepsinin kenarında kalan şerbeti de ekmek kadayıfının üzerine alıyoruz.

Kalan şerbetimiz de ekmek kadayıfının üzerine boşaltıyoruz. Şeftalilerin kabuklarını soyup, dilimliyoruz. Ekmek kadayıfı tepsisinin kenarına şeftali dilimlerini diziyoruz.

Sürekli kenarda kalan şerbeti de ekmek kadayıfının üzerine döküyoruz. Ekmek kadayıfı şerbetini çektikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Dondurma ile servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

şeftalili ekmek kadayıfı tarifi, oktay usta şeftalili ekmek kadayıfı tarifi, şeftalili ekmek kadayıfı tarifi oktay usta, kolay şeftalili ekmek kadayıfı tarifi oktay usta, yemek sepeti, nefis şeftalili ekmek kadayıfı tarifi, Haşhaşlı Revani Tarifi, pratik şeftalili ekmek kadayıfı tarifi, ekmek kadayıfı tarifi, kolay ekmek kadayıfı tarifi, nefis ekmek kadayıfı tarifi, şerbetli tatlı tarifleri, hamiyet kimdir, tatlı tarifleri, hamurlu tatlı tarifleri, oktay usta hamurlu tatlı tarifleri, 10 temmuz 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, tatlı tarifleri kolay, kolay tatlılar, Kalp Pare Tarifi, ramazan tatlıları, ramazan tatlı tarifleri, hamiyet nerede, ramazan yemek tarifleri oktay usta 2015, ekmek kadayıfı nasıl yapılır, ekmek kadayıfı şerbeti tarifi, revani tarifi, kalburabastı tarifi, bayram tarifleri, un helvası tarifi, helva tarifi, baklava tarifleri, baklava tarifi, 10 temmuz 2015 tarihli yeşil elma yemek tarifleri, dondurma tarifleri, Cevizli Ev Baklavası Tarifi, hamiyet ve son albümü, dondurmalı tarifleri oktay usta, meyveli ekmek kadayıfı tarifi, kaymaklı ekmek kadayıfı tarifi oktay usta, hamurlu tatlı tarifleri oktay usta, şerbetli tatlı tarifleri, şerbetli tatlılar

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Hamurlu Tatlı Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker