Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kış Hazırlık Tarifleri
Domateslerin kabuklarını daha kolay soyabilmek için öncelikle büyük bir tencereye su dolduruyoruz.
Domates Sos Tarifi

 

Suyu kaynatıyoruz. Daha sonra domateslerin alt kısmından x şeklinde bıçakla kesik atıyoruz. Ardından kaynayan suya kesik attığımız domatesleri tencereye alıyoruz.

 

Domates Sos Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

20 Kilogram Domates

 
Hazırlanışı:
 

Domateslerin kabuklarını daha kolay soyabilmek için öncelikle büyük bir tencereye su dolduruyoruz.

Suyu kaynatıyoruz. Daha sonra domateslerin alt kısmından x şeklinde bıçakla kesik atıyoruz. Ardından kaynayan suya kesik attığımız domatesleri tencereye alıyoruz.

Bir müddet sıcak suda tutup, hemen ardından soğuk su dolu olan bir kaseye alıyoruz. Böyle domateslere şok yöntemi uygulamış oluyoruz. Domateslerin de canlı kırmızı rengi bozulmamış olacaktır.

Domatesleri soğuk suda çok bekletmeden kabuklarını kesik attığımız yerden soyuyoruz. Sonra da küp küp domatesleri doğruyoruz. Doğradığımız domatesleri tencereye alıyoruz. Kaynatıyoruz. Domatesler kaynayıp, kıvamı özlü duruma gelene kadar pişirmeye devam ediyoruz.

Domatesler kıvamını aldıktan sonra el blendırından geçirerek püre haline getiriyoruz. Daha sonra hazır olan domates sosları kavanozlara dolduruyoruz. Kavanozların kenarlarını peçete ile siliyoruz. Kavanoz kapaklarının da yaş olmamasına dikkat ediyoruz.

Ardından kavanozları sıkı sıkı kapatıyoruz. Hemen ters çeviriyoruz. Bu şekilde 1 gece bekletiyoruz. Ertesi gün domates sos kavanozlarını düz çeviriyoruz.

Serin ve güneş görmeyen ortamda domates sos kavanozlarını kullanacağımız zamana kadar korunaklı bir şekilde saklıyoruz. İhtiyacımız olduğunda domates sos kavanozlarını açarak, çorbalarda ve yemeklerde kullanıyoruz. Afiyet olsun.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

domates sos tarifi, oktay usta domates sos tarifi, domates sos tarifi oktay usta, kolay domates sos tarifi oktay usta, resimli domates sos tarifi oktay usta, videolu ndomates sos tarifi oktay usta, merve anlağan kimdir, Soslu Patlıcan Tarifi, ayşe tüter kimdir, merve anlağan nerede, merve anlağan hangi dizide oynuyor, ayşe tüter ve yemek tarifleri, ayşe tüter pratik yemek tarifleri, menemenlik sos tarifi, reçel tarifleri, kış hazırlığı tarifi oktay usta, videolu domates sos tarifi oktay usta, oktay ustam, Menemenlik Sos Tarifi, 17 eylül 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, manşet, kış hazırlıkları tarifleri, kış hazırlıkları, son dakika haberler, haberler, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, 17 eylül 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, yeşil elma yemekleri, Salamura Tarifi, yeşil elma, sungurlar dizisi, kışlık sos tarifleri, domates suyu tarifi, kışlık domates yapımı, kışlık menemenlik sos tarifi, kışlık domates tarifi oktay usta, kışlık fasulye tarifi, patlıcanlı ekşileme tarifi, patlıcanlı domates tarifi, ev yapımı salça tarifi, ev yapımı salça yapımı oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Kış Hazırlık Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker