close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Turşu Tarifleri


Pancar turşu yapımı, meşakkatli gibi gözükse de sofrada lezzetine doyulmaz.
   
Çifte Lahana Turşusu Tarifi

 

Pancar turşusu 2 aşamadan yapılıyor. Birinci aşama olarak pancarları iyice yıkıyoruz. Kabuklarını soymuyoruz. Geniş tenceremize alıyoruz. Üzerine 1 yemek kaşığı iri tuzu serpiyoruz.

 

Pancar Turşusu Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1. Aşama
2 Kilogram Kırmızı Pancar
2 Diş Sarımsak
1 Yemek Kaşığı İri Tuz
Yarım Çay Bardağı Sirke
Su
2. Aşama
2 Kilogram Haşlanmış Pancar
3 Diş Sarımsak
1 Çay Bardağı Sirke
Pancarın Suyu

 
Hazırlanışı:
 

Pancar turşu yapımı, meşakkatli gibi gözükse de sofrada lezzetine doyulmaz.

Pancar turşusu 2 aşamadan yapılıyor. Birinci aşama olarak pancarları iyice yıkıyoruz. Kabuklarını soymuyoruz. Geniş tenceremize alıyoruz. Üzerine 1 yemek kaşığı iri tuzu serpiyoruz.

2 diş sarımsağı atıyoruz. Yarım çay bardağı sirkeyi de ilave ediyoruz. Üzerini örtecek kadar da suyunu veriyoruz. Tencereyi ocağa alıp, haşlanmaya bırakıyoruz. Bu şekilde 1 saat kadar pişiriyoruz.

Daha sonra ocaktan alıyoruz. 1 gün boyunca tenceresinde ve kendi suyunda kapağı kapalı bir şekilde buzdolabında bekletiyoruz. 1 gün geçtikten sonra ikinci aşamaya geçiyoruz. İkinci aşamada haşladığımız pancarları tencereden alıp, kabuklarını soyuyoruz.

Ardından pancarları dilimliyoruz. Tenceredeki suyunu geniş bir kaba süzdürüyoruz. Süzdürdüğümüz suyunu içine 1 çay bardağı sirkeyi döküyoruz. Ezilmiş 3 diş sarımsağı da içine atıyoruz.

Çırpma teliyle pancarın suyunu iyice karıştırıyoruz. Artık pancar turşusunu kurabiliriz. Turşu kuracağımız kavanozlara doğradığımız pancarları paylaştırarak dolduruyoruz.

Kavanozların ağız kısmına kadar da hazırladığımız suyundan dolduruyoruz. Daha sonrasında kavanozların kapaklarını sıkıca kapatıyoruz.

Buzdolabında 5 gün bekletiyoruz. 5 gün sonrasında pancar turşumuz hazır. Afiyet olsun.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pancar turşusu tarifi, oktay usta pancar turşusu tarifi, pancar turşusu tarifi oktay usta, pancar turşusu tarifi kolay, pancar turşusu tarifi video, yemek sepeti, oktay usta yeşil elma, küre tv, yemek tarifleri, kolay pancar turşusu, kırmızı pancar turşusu tarifi, özlem yıldız kimdir, pancar tursusu nasil yapilir, Çifte Lahana Turşusu Tarifi, pancar turşusu tarifi oktay usta, turşu tarifi, 1 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, pancar turşusu video, pancar turşusu malzemeleri, oktay usta pancar turşusu tarifleri, pancar tursusu, pancar turşusu nasıl yapılır, oktay usta yemek tarifleri, Yeşil Domates Turşusu Tarifi, özlem yıldız nerede, kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır oktay usta, 1 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır oktay usta, lahana turşusu nasıl yapılır oktay usta video, beyaz lahana turşusu nasıl yapılır oktay usta, turşu tarifleri, Acur Turşusu Tarifi, pancar salatası, pancar turşusu yapılışı, özlem yıldız tv programı, pancar yemeği, pancar turşusu tarifi, pancar turşusu nasıl yapılır oktay usta, oktay usta kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır, kırmızı pancar turşusu nasıl yapılır

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker