Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kış Hazırlık Tarifleri


Soslu patlıcan tarifimiz, yaz aylarında kolaylıkla hazırlayıp, kış aylarında sofralarımızda keyifle tüketebileceğimiz tarif.
   
Soslu Patlıcan Tarifi

 

Soslu patlıcan için, öncelikle domateslerin kabuklarını soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz. Sarımsakları da doğruyoruz. Patlıcanların da kabuklarını alacalı soyup, küp küp doğruyoruz.

 

Soslu Patlıcan Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

4 Kilogram Domates
2,5 Kilogram Patlıcan
5 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 

Soslu patlıcan tarifimiz, yaz aylarında kolaylıkla hazırlayıp, kış aylarında sofralarımızda keyifle tüketebileceğimiz tarif.

Soslu patlıcan için, öncelikle domateslerin kabuklarını soyuyoruz. Küp küp doğruyoruz. Sarımsakları da doğruyoruz. Patlıcanların da kabuklarını alacalı soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine doğradığımız sarımsakları alıyoruz. Soteliyoruz. Ardından da domatesleri ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Domates sosunu pişiriyoruz. Diğer taraftan da ayrı bir tencereye patlıcanları kızartmak için bolca sıvıyağ döküyoruz.

Yağ kızdıktan sonra patlıcanları kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları da bir kaseye alıyoruz. Artık soslu patlıcanları kavanozlara yerleştirme zamanı. Kavanozlarımıza kızarttığımız patlıcanları paylaştırarak dolduruyoruz.

Ardından da üzerine pişirdiğimiz domates sosunu dolduruyoruz. Domates soslarını kavanozların ağız kısmına kadar dolduruyoruz. Daha sonra kavanozların ağız kısmını peçeteyle siliyoruz. Kavanoz kapaklarının da kuru olmasına dikkat ediyoruz.

Soslu patlıcan kavanozlarının kapaklarını sıkıca kapatıyoruz. Kapattığımız kavanozu hemen ters çeviriyoruz. Bu şekilde 1 gece bekletiyoruz. Ertesin gün kavanozlar düz çevirip, serin bir ortamda kullanacağımız zamana kadar muhafaza ediyoruz. Afiyet olsun.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

soslu patlıcan tarifi, oktay usta soslu patlıcan tarifi, soslu patlıcan tarifi oktay usta, soslu patlıcan tarifi video, patlıcan sos tarifi, mezeler ordövrler tarifi, patlıcan yemekleri ve mezeleri, yemek sepeti, Kışlık Köz Kırmızı Biber Tarifi, domates soslu patlican, soslu patlıcan mezesi, soslu patlıcan konservesi, soslu patlıcan yemek tarifi, kış hazırlıkları tarifleri, kış hazırlıkları için neler yapılır, kış hazırlıkları oktay usta, evde kış hazırlıkları, 5 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, kış hazırlıkları metni, kış hazırlıkları nelerdir, resimli kış hazırlıkları, kış hazırlıkları domates, oktay usta kış hazırlıkları patlıcan, Domatesli Fasulye Tarifi, soslu patlıcan tarifleri, patlıcan soslu makarna tarifi, kış hazırlıkları için neler yapılır, portakal ağacı kış hazırlıkları, oktay ustanın kış hazırlıkları, evde kış hazırlıkları, 5 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, yeşil elma yemek tarifleri, yeşil elma yemekleri, yemek oyunları, közlenmiş kırmızı biber turşusu oktay usta, resimli kış hazırlıkları, salça yapımı oktay usta, Domates Sos Tarifi, oktay usta kış hazırlığı, soslu patlıcan kızartma tarifi,  beşamel soslu patlıcan tarifi, soslu patlıcan nasıl yapılır, patlıcan soslu makarna tarifleri, patlıcanlı kahvaltılık sos tarifleri, soslu patlıcan tarifi, patlıcan yemekleri ve mezeleri, patlıcan sosu, domates soslu patlıcan kızartması tarifi, patlıcan soslu makarna tarifi, soslu patlıcan mezesi, fırında soslu patlıcan, soslu patlıcan kızartma

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Kış Hazırlık Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker