Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Hünkar beğendi tarifimiz için, geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.
   
Hünkar Beğendi Tarifi

 

Üzerine 1 kilogram kuşbaşı etleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine arpacık soğanları ve sarımsakları ekliyoruz.

 

Hünkar Beğendi Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Kuzu Kuşbaşı
1 Kase Arpacık Soğan
2 Yemek Kaşığı Domates Salçası
3 Adet Domates
3 Adet Köy Biberi
1 Adet Kırmızı Biber
2 Adet Defne Yaprağı
Tane Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Su
Beğendisi İçin:
4 Su Bardağı Süt
5 Yemek Kaşığı Un
7 Adet Patlıcan
100 Gram Tereyağı
200 Gram Kaşar Peyniri
Muskat Rendesi
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Hünkar beğendi tarifimiz için, geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine 1 kilogram kuşbaşı etleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Etler suyunu bırakıp, çektikten sonra üzerine arpacık soğanları ve sarımsakları ekliyoruz. Soğanlar kavrulduktan sonra salçayı ilave ediyoruz.

Defne yapraklarını ve tane karabiberleri de tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Ardından etlerin üzerini örtecek şekilde sıcak suyunu veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Diğer taraftan domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, doğruyoruz. Bu arada etlerin pişmesine yakın üzerine doğradığımız biberleri ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Ardından domatesleri de tencereye alıyoruz. Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Etler piştikten sonra tencereyi ocaktan alıyoruz. Etler piştikten sonra beğendiyi hazırlamaya başlıyoruz. Patlıcanları hazırlıyoruz. Patlıcanları köz tavasına alıyoruz. Alt üst çevirerek közlüyoruz. Közlediğimiz patlıcanları bir tabağa alıyoruz.

İlk sıcaklığı çıktıktan sonra kabuklarını soyuyoruz. Doğruyoruz. Bir tabağa alıyoruz. Ayrı bir tencereye 100 gram tereyağını alıyoruz. Üzerine de 5 yemek kaşığı unu ilave ediyoruz. Kavuruyoruz. Unun kokusu çıkıp, kavrulduktan sonra üzerine doğradığımız patlıcanları ekliyoruz.

Soğuk sütü de yavaş yavaş döküyoruz. Beğendi kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra tuz ve karabiber serpiyoruz. Muskat rendeliyoruz. Birkaç dakika daha kavurduktan sonra kaşar peynirini rendeliyoruz. Karıştırıyoruz.

Tencereyi ocaktan alıyoruz. Hazır olan patlıcan beğendiyi servis tabağına alıyoruz. Üzerine de pişirdiğimiz et soteyi boşaltıyoruz. Hazır olan hünkar beğendi yemeğini servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

hünkar beğendi tarifi, oktay usta hünkar beğendi tarifi, hünkar beğendi tarifi oktay usta, kolay hünkar beğendi tarifi, hünkar beğendi tarifi video, hünkar beğendi tarifi resimli, ali nazik tarifi, hünkar beğendi, hünkar beğendi tarifi video, yemek sepeti, hünkar beğendi nasıl yapılır, oktay usta hünkar beğendi tarifi, Tas Kebabı Tarifi, oktay ustam yemek tarifleri, tavuklu hünkar beğendi tarifi, hünkar beğendi tarifi resimli, 7 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, güzel hünkar beğendi tarifi, hünkar beğendi tarifi, kuşbaşılı ali nazik tarifi, ali nazik tarifi oktay usta, ali nazik nasıl yapılır, ali nazik tarifi kıymalı, ali nazik kebabı tarifi, etli ali nazik tarifi, 7 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, ali nazik tarifi resimli, İncikli Pilav Tarifi, pratik hünkar beğendi, hünkar beğendi tarifi tarifleri, hünkar beğendi yapımı, oktay usta tatlı tarifleri, oktay usta kurabiye tarifleri, oktay usta yemek tarifleri resimli, oktay usta yemek tarifleri un kurabiyesi, yeşil elma oktay usta yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri kitabı indir, kurabiye tarifleri, oktay usta çorba tarifleri, oktay usta hünkar beğendi tarifi resimli, oktay usta hünkar beğendi tarifi video, oktay usta hünkar beğendi tarifi izle, resimli hünkar beğendi, hünkar beğendi tarifleri video, Şiş Kebap Tarifi, ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifleri, kolay ana yemek tarifleri resimli, tavuk yemekleri, ana yemek tarifleri resimli oktay usta, ana yemek tarifleri resimli, çorba tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, etli ana yemek tarifleri

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker