Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Aperatif Yemek Tarifleri


Arnavut ciğeri için, patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Patatesleri küp küp doğruyoruz.
   
Arnavut Ciğeri Tarifi

 

Tavamıza patatesleri kızartmak için sıvıyağ döküyoruz. Patatesleri kızartıyoruz. Kızarttığımız patatesleri cam fırın kabına alıyoruz. Diğer taraftan bir tabağa unu boşaltıyoruz.

 

Arnavut Ciğeri Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Dana Ciğeri
5 Yemek Kaşığı Un
Toz Kırmızı Biber
Sıvıyağ
Tuz
Garnitürü İçin:
2 Adet Patates
2 Adet Domates
4 Adet Soğan
1 Tutam Maydanoz
1 Kase Yeşillik

 
Hazırlanışı:
 

Arnavut ciğeri için, patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Patatesleri küp küp doğruyoruz.

Tavamıza patatesleri kızartmak için sıvıyağ döküyoruz. Patatesleri kızartıyoruz. Kızarttığımız patatesleri cam fırın kabına alıyoruz. Diğer taraftan bir tabağa unu boşaltıyoruz.

Kuşbaşı doğranmış ciğerleri una buluyoruz. Ciğerleri süzgece alıp, fazla unu eliyoruz. Tavaya ciğerleri alarak kızartıyoruz. Kızarttığımız ciğerleri de patateslerin üzerine koyuyoruz.

Ayrı bir tarafta soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz. Maydanozu da doğruyoruz. Cam fırın kabındaki patates ve ciğerlerin üzerine tuz, toz kırmızı biber serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz.

Ayrı bir tabağa da doğradığımız soğan ve maydanozları alıyoruz. Karıştırıyoruz. Servis tabağına patates ve ciğerleri alıyoruz. Kenarlarına da soğanlı maydanoz karışımını koyuyoruz.

Kenarlarına domates dilimlerini ve karışık yeşillikleri de kenarına koyuyoruz. Hazır olan arnavut ciğerini servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

arnavut ciğeri tarifi, oktay usta arnavut ciğeri tarifi, arnavut ciğeri tarifi oktay usta, kolay arnavut ciğeri tarifi, arnavut ciğeri tarifi resimli, yemek sepeti, arnavut ciğeri tarifi video, arnavut ciğeri tarifi oktay usta, patatesli arnavut ciğeri tarifi, tavuk ciğerinden arnavut ciğeri tarifi, dana arnavut ciğeri tarifi, Kıymalı Patates Mantısı Tarifi, 9 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, yemek oyunları, kolay arnavut ciğeri tarifi, arnavut ciğeri tarifi video, arnavut ciğeri nasıl yapılır, arnavut ciğeri yapılışı, arnavut ciğeri tarifi pratik, arnavut ciğeri tarifi resimli, arnavut ciğeri tarifleri resimli, arnavut ciğeri yemek tarifi, oktay usta ciğer tarifleri, ciğer tarifi oktay usta, ciğer sote, oktay usta yeşil elma, yeşil elma yemekleri, Kokoreç Tarifi, oktay ustam, oktay usta yemek tarifleri, ciğer kavurma, tavuk ciğer sote tarifi oktay usta, ciğer tarifleri, oktay usta ciğer tava tarifi, aperatif yemek tarifleri, 9 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, kolay aperatif yemekler, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, makarna tarifleri, Kabak Kavurma Tarifi, meze tarifleri, aperatif yemek tarifleri resimli, aperatif tarifler, salata tarifleri, tavuk ciğer tarifi oktay usta, oktay usta ciğer tava tarifleri, tavuk ciğer sote nasıl yapılır oktay usta, arnavut ciğeri, dana ciğer tarifleri, tavuk ciğer tarifleri, ciğer tava, ciğer kavurma, ciğer yemekleri, ciğer tarifleri oktay usta, ciğer yahnisi

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Aperatif Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker