Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Börek Tarifleri


Maden sulu milföylü börek için, milföyleri 2’li bir şekilde tezgaha alıyoruz. İlk önce tezgaha az un serpiyoruz.
   
Maden Sulu Milföylü Börek Tarifi

 

Sonra da 2’li milföylerin uç kısımları üst üste gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Milföylerin de üzerine az un serperek merdane yardımıyla dikdörtgen cam fırın kabına sığacak şekilde büyütüyoruz.

 

Maden Sulu Milföylü Börek Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

12 Adet Milföy Hamuru
2 Adet Yufka
2 Adet Yumurta
1 Şişe Maden Suyu
1 Kase Karışık Peynir
1 Tutam Maydanoz
Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı
Tuz
Üzeri İçin:
Yumurta Sarısı
Çörekotu
Susam

 
Hazırlanışı:
 
Maden sulu milföylü börek için, milföyleri 2’li bir şekilde tezgaha alıyoruz. İlk önce tezgaha az un serpiyoruz.

Sonra da 2’li milföylerin uç kısımları üst üste gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Milföylerin de üzerine az un serperek merdane yardımıyla dikdörtgen cam fırın kabına sığacak şekilde büyütüyoruz.

Yağlanmış cam fırın kabına açtığımız milföyü yerleştiriyoruz. Ardından 1 adet yufkayı elimizle parçalayarak pili pili milföyün üzerine yerleştiriyoruz. Ayrı bir tarafta böreğin iç harcını hazırlıyoruz.

Bir kaseye istediğiniz çeşitte peynirlerden rendeliyoruz. İnce kıyılmış maydanozu da üzerine ilave ediyoruz. İç harcı karıştırıyoruz. Yufkaların üzerine serpiştiriyoruz. Daha sonra kalan 1 adet yufkayı da elimizle parçalayarak pili pili koyuyoruz.

Son olarak da kalan 6 adet milföyleri 2’li bir şekilde uç uca birleştiriyoruz. Un serpip, büyütüyoruz. En alta serdiğimiz şekilde milföyü hazırlıyoruz. Cam fırın kabına seriyoruz. Hazırladığımız böreği bıçakla kare kare dilimliyoruz.

Diğer taraftan böreğin sosunu hazırlıyoruz. Geniş bir kaseye 1 şişe maden suyunu boşaltıyoruz. Üzerine 1 bütün yumurtayı kırıyoruz. İkinci yumurtanın da akını kaseye, sarısını da ayrı bir tabağa alıyoruz.

Yarım çay bardağı zeytinyağını da kaseye ilave ediyoruz. Sos malzemelerini karıştırıyoruz. Böreğin üzerine gezdirerek döküyoruz. Bir müddet böreğin sosunu çekmesi için dinlenmeye bırakıyoruz.

Daha sonra üzerine fırça ile yumurta sarısını sürüyoruz. Çörekotu ve susam serpiyoruz. Hazır olan maden sulu milföylü böreği önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

maden sulu milföylü börek tarifi, oktay usta maden sulu milföylü börek tarifi, maden sulu milföylü börek tarifi oktay usta, yemek sepeti, maden sulu milföylü börek tarifi resimli, maden sulu milföylü börek tarifi video, Peynirli Bohça Böreği Tarifi, yemek oyunları, maden sulu börek tarifi oktay usta, milföylü peynirli börek tarifi, milföylü börek tarifi resimli, yufkalı milföylü börek tarifi, milföylü börek nasıl yapılır, yufka milföylü börek, oktay usta milföylü börek tarifleri, milföylü tarifler, 14 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, milföylü börek tarifleri, milföylü yufkalı börek, milföylü börek tarifi oktay usta, yufka milföylü börek, milföylü peynirli börek tarifi, milföylü börek tarifi resimli, Peynirli Kafes Börek, lorlu börek nasıl yapılır, milföy börek nasıl yapılır video, börek tarifleri, börek tarifleri resimli, hazır yufkadan börek tarifleri, kolay börek tarifleri, oktay ustam yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, peynirli börek tarifleri, tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri, börek tarifleri oktay usta, Sebzeli Börek Tarifi, kolay börek tarifleri oktay usta, 14 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, yeşil elma, yeşil elma yemekleri, kolay börek tarifleri tavada, kolay börek tarifleri peynirli, kolay tatlı tarifleri, kolay börek tarifleri resimli, kolay börek tarifleri yufka, oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker