Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Fındıklı irmik helvası tarifi için, geniş ve yayvan bir tencereye 3 su bardağı irmiği boşaltıyoruz.
   
Fındıklı İrmik Helvası Tarifi

 

Üzerine yarım çay bardağı sıvıyağını boşaltıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak irmiği kavuruyoruz. Ardından 150 gram tereyağını da tencereye ekliyoruz.

 

Fındıklı İrmik Helvası Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

150 Gram Tereyağı
1 Su Bardağı Fındık
3 Su Bardağı İrmik
Yarım Çay Bardağı Sıvıyağ
Şerbeti İçin:
2 Su Bardağı Su
2 Su Bardağı Süt
3 Su Bardağı Şeker
Servisi İçin:
Dondurma

 
Hazırlanışı:
 
Fındıklı irmik helvası tarifi için, geniş ve yayvan bir tencereye 3 su bardağı irmiği boşaltıyoruz.

Üzerine yarım çay bardağı sıvıyağını boşaltıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak irmiği kavuruyoruz. Ardından 150 gram tereyağını da tencereye ekliyoruz. İrmik koyulaşana kadar kavurmaya devam ediyoruz.

İrmiğin rengi değişmeye başladıktan sonra üzerine kırılmış 1 su bardağı fındığı ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Bu arada irmik helvasının şerbetini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu ve sütü boşaltıyoruz.

Üzerine toz şekeri de ilave ediyoruz. Şerbeti kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynayıp, irmiğinde rengi koyulaştıktan sonra üzerine şerbeti dikkatlice boşaltıyoruz. Tencerenin kapağını ve altını kapatıyoruz. İrmik helvasını dinlenmeye bırakıyoruz.

Birkaç dakika daha dinlendirdikten sonra fındıklı irmik helvasını karıştırıyoruz. Kıvamını ayarlıyoruz. Ayrı bir tarafta fındıklı irmik helvasının sunumu için, kek kalıbını ıslıyoruz. Ardından da fırça ile içine sıvıyağ sürüyoruz.

Üzerine kıvamını alan irmik helvasının çoğunu dolduruyoruz. Hafiften kenarlara doğru bastırıyoruz. Ortasına da dondurma koyuyoruz. Kalan irmik helvasını da üzerine dolduruyoruz.

Düz servis tabağına fındıklı irmik helvasını ters çeviriyoruz. Kalıbı dikkatlice çıkartıyoruz. Fındıklı irmik helvasının üzerine de dondurma koyarak servise hazırlıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fındıklı irmik helvası tarifi, oktay usta fındıklı irmik helvası tarifi, fındıklı irmik helvası tarifi oktay usta, kolay fındıklı irmik helvası tarifi, fındıklı irmik helvası tarifi resimli, fındıklı irmik helvası tarifi video, yemek sepeti, Aşure Tarifi, fındıklı irmik tatlısı, fındıklı irmik helvası tarif, fındıklı irmik helvası oktay usta, fındıklı irmik helvası nasıl yapılır, irmik helvası tarifi sütsüz, sütlü irmik helvası tarifi, dondurmalı irmik helvası tarifi, irmik helvası tarifi video, irmik helvası oktay usta sütsüz, dondurmalı irmik helvası oktay usta, Çilekli Güllaç Tarifi, irmik helvası oktay usta videolu, 15 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, irmik helvası oktay usta tarif, irmik helvası oktay usta resimli, irmik helvası oktay usta sütlü, irmik helvası oktay usta tarifi, yemek oyunları, tatlı tarifleri, tatlılar, tatlı tarifleri, resimli, videolu yemek tarifleri oktay usta, Waffle Tarifi, irmik helvası oktay usta video, helva tarifleri, pudra şekerli helva tarifleri, irmik helva tarifleri, 15 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, un helva tarifleri, kolay helva tarifleri, irmik helva tarifleri oktay usta, peynirli helva tarifleri, helva tarifleri oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker