Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Yayla çorbası için, ilk önce pirinçleri yıkıyoruz. Çorba tenceresine alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde su dolduruyoruz.
   
Yayla Çorbası Tarifi

 

Diğer taraftan da bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine 3 yemek kaşığı unu ilave ediyoruz. Yarım limonun suyunu da sıkıyoruz.

 

Yayla Çorbası Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

Yayla Çorbası Tarifi
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Kase Yoğurt
3 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Tuz
Su
Üzeri İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Yemek Kaşığı Kuru Nane

 
Hazırlanışı:
 
Yayla çorbası için, ilk önce pirinçleri yıkıyoruz. Çorba tenceresine alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde su dolduruyoruz.

Haşlanmaya bırakıyoruz. Diğer taraftan da bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine 3 yemek kaşığı unu ilave ediyoruz. Yarım limonun suyunu da sıkıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Daha sonra biraz da soğuk su ekleyerek kıvamını açıyoruz.

Bu arada pirinci haşladığımız sıcak suyundan biraz alarak, terbiyenin ılımasını sağlıyoruz. Terbiye ılıdıktan sonra pirinçlerin üzerine boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz ve kesilmesini önlüyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su veriyoruz.

Tuz serpiyoruz. Ayrı bir tarafta da yayla çorbası için, küçük bir tavaya 2 yemek kaşığı tereyağı koyuyoruz. Tereyağı eridikten sonra da 2 yemek kaşığı kuru naneyi serpiyoruz. Hemen ocağın altını kapatıyoruz.

Kaynayıp, kıvamını alan yayla çorbasını servis tabağına boşaltıyoruz. Üzerine de pişirdiğimiz naneli sosu döküyoruz. Yayla çorbasını servise hazır hale getiriyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yayla çorbası tarifi, oktay usta yayla çorbası tarifi, yayla çorbası tarifi otay usta, pratik yayla çorbası tarifi, yemek sepeti, yayla çorbası tarifi resimli, oktay usta, oktay ustam yemek tarifleri, oktay usta yeşil elma, Erişteli Tarhana Çorbası Tarifi, yeşil elma yemekleri, çorba tarifleri, çorba tarifi, çorbalar, kolay çorba tarifi, mercimek çorbası, domates çorbası, 6 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, kolay yoğurt çorbası tarifi, pirinçli yoğurt çorbası tarifi, yoğurt çorbası tarifi oktay usta, yoğurt çorbası tarifi pirinçsiz, yarmalı yoğurt çorbası tarifi, pirinçli yoğurt çorbası tarifi oktay usta, Mantılı Çorba Tarifi, şehriyeli yoğurt çorbası tarifi, yoğurt çorbası tarifi yumurtasız, 16 ekim 2015 tarihli yeşil elma yemekleri, yemek oyunları, videolu çorba tarifleri, çorba tarifi resimli, oktay usta yemek tarifleri, kolay çorba tarifi oktay usta, pratik çorbalar, kremalı çorba, tavuk sulu çorba, çorba, Ilık Semizotlu Çorba, yoğurtlu çorbalar, yoğurt çorbası, yayla çorbası, yeşil mercimek çorbası oktay usta, yöresel yemek tarifleri, yöresel çorbalar, tarhana çorbası tarifi

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker