Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Demokrasi pilavı için, dana etini kuşbaşı doğruyoruz. Geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.
   
Demokrasi Pilavı Tarifi

 

Etleri tencereye alıp, yüksek ateşte soteliyoruz. Etler sotelendikten sonra üzerini örtecek şekilde sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak etleri pişmeye bırakıyoruz.

 

Demokrasi Pilavı Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
3 Adet Havuç
1 Kase Bezelye
600 Gram Dana Eti
3 Su Bardağı İri Bulgur
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 
Demokrasi pilavı için, dana etini kuşbaşı doğruyoruz. Geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Etleri tencereye alıp, yüksek ateşte soteliyoruz. Etler sotelendikten sonra üzerini örtecek şekilde sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak etleri pişmeye bırakıyoruz.

Etler yumuşayıp, piştikten sonra üzerine 2 yemek kaşığı tereyağını ekleyerek etlerin iyice kızarmasını sağlıyoruz. Etler piştikten sonra tencereyi ocaktan alıyoruz. Diğer taraftan demokrasi pilavını pişirmeye başlıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.

Havuçların kabuklarını soyup, küçük küpler halinde doğruyoruz. Ayrı bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız soğanı tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine 3 su bardağı iri bulguru boşaltıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Kavuruyoruz. Bulguru bir müddet kavurduktan sonra üzerine domates ve biber salçasını ekliyoruz. Kavuruyoruz. Ardından da bulgur pilavının kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pilavı pişmeye bırakıyoruz.

Bu arada ayrı ayrı tencerelere bezelye ve havuçları koyuyoruz. Üzerlerini örtecek şekilde sıcak suyunu veriyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Haşladığımız sebzeleri süzgece alarak suyunu süzdürüyoruz. Pişen pilavı geniş ve düz servis tabağına boşaltıyoruz.

Üzerine de pişirdiğimiz etleri koyuyoruz. Demokrasi pilavının kenarına da haşladığımız bezelye ve havuçları serpiştiriyoruz. Hazır olan demokrasi pilavını servise hazırlıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

demokrasi pilavı tarifi, oktay usta demokrasi pilavı tarifi, demokrasi pilavı tarifi oktay usta, oktay usta yeşil elma tarifleri, yeşil elma yemekleri, kolay demokrasi pilavı tarifi, türkmen pilavı tarifi, özbek pilavı tarifi resimli, Etli Nohutlu Pilav Tarifi, özbek pilavı tarifi oktay usta, tavuklu özbek pilavı tarifi, buhara pilavı tarifi, etsiz özbek pilavı tarifi, mehmet aslan kimdir, özbek pilavı tarifi, demokrasi pilavı tarifi video, 29 ekim 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, demokrasi pilavı tarifi resimli, oktay usta yeşil elma, Kuzu Etli Renkli Pilav Tarifi, pilav tarifleri, değişik pilav tarifleri, değişik pilav tarifleri resimli, 29 ekim 2015 tarihli yeşil elma tarifleri, mehmet aslan nerede, oktay usta değişik pilav tarifleri, pilav tarifleri çeşitleri, salata tarifleri, pirinç pilav tarifleri, mehmet aslan ve oktay usta, Tavuklu Patlıcanlı Pilav Tarifi, pilav tarifi, oktay usta demokrasi pilavı, kolay pilav tarifi, bulgur pilavı tarifi, etli pilav, pilav tarifi, resimli pilav tarifleri, lezzetli pilav tarifleri, pratik pilav tarifleri, içli pilav, resimli pilav çeşitleri, kolay pilav tarifleri, pilavlar resimli, pilav nasıl yapılır, pilav yapılışı

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker