Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Buğdaylı kuzu incik tarifi için, geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.
   
Buğdaylı Kuzu İncik Tarifi

 

Kuzu incikleri de tencereye alıyoruz. Karıştırarak etleri kavuruyoruz. Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine iri doğranmış soğan ve havuçları ekliyoruz. Kavuruyoruz.

 

Buğdaylı Kuzu İncik Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
4 Adet Kuzu İncik
1 Adet Havuç
2 Adet Defne Yaprağı
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Zeytinyağı
Tuz
Su
Zemini İçin:
1 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Su Bardağı Buğday
1 Su Bardağı Et Suyu
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Su
Üzeri İçin:
Domates
Yeşil Biber
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 
Buğdaylı kuzu incik tarifi için, geniş bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Kuzu incikleri de tencereye alıyoruz. Karıştırarak etleri kavuruyoruz. Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine iri doğranmış soğan ve havuçları ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Sebzeler de sotelendikten sonra 1 yemek kaşığı domates salçasını tencereye ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. 2 adet defne yaprağını da tencereye ekliyoruz. Kuzu inciklerin üzerini örtecek şekilde sıcak suyunu veriyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak etleri pişmeye bırakıyoruz. Etlerin pişmesine yakın üzerine tuz serpiyoruz. Tenceredeki etleri 1 saat kadar pişirdikten sonra fırın kabına boşaltıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında etleri pişirmeye devam ediyoruz.

Diğer taraftan buğdayı pişirmeye başlıyoruz. Buğdayı bir kaseye alıyoruz. Üzerini örtecek şekilde sıcak su döküyoruz. Şişene kadar bekletiyoruz. Buğday şiştikten sonra suyunu süzdürüp, yıkıyoruz. Yıkadığımız buğdayları bir tencereye alıyoruz.

Üzerini örtecek şekilde sıcak suyunu veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişirmeye devam ediyoruz. Bu arada soğanı küp kü doğruyoruz. Ayrı bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız soğanları tencereye alıyoruz.

2 yemek kaşığı tereyağını da tencereye alıyoruz. Soğanları kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine haşlanan buğdayı suyu ile birlikte ilave ediyoruz. Sıcak et suyunu da süzdürerek ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak pişirmeye devam ediyoruz. Buğdayın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Pişen buğdayı servis tabağına boşaltıyoruz. Üzerine de fırında pişen etleri koyuyoruz. Etlerin kıvamlı suyunu da yemeğimizin üzerine gezdirerek döküyoruz.

Biber ve domatesleri doğruyoruz. Az zeytinyağında ızgara tavada soteliyoruz. Sotelediğimiz biber ve domatesleri buğdaylı kuzu incik yemeğimizin kenarına yerleştiriyoruz. Hazır olan buğdaylı kuzu incik yemeğimizi servise hazırlıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

buğdaylı kuzu incik tarifi, oktay usta buğdaylı kuzu incik tarifi, buğdaylı kuzu incik tarifi oktay usta, yemek sepeti, oktay usta yeşil elma, yeşil elma tarifleri, yeşil elma yemekleri, oktay usta, oktay ustam yemek tarifleri, Hünkar Beğendi Tarifi, yemek oyunları, buğdaylı kuzu incik tarifi video, 2 kasım 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, kuzu incik tarifi, kuzu incik tarifi oktay usta, kuzu incik haşlama, fırında soslu kuzu incik tarifi, kuzu incik, fırında kuzu incik tarifi, güveçte kuzu incik tarifi, Kuskuslu Kuzu Gerdan Tarifi, ana yemek tarifleri, kuzu incik tandır tarifi, 2 kasım 2015 tarihli yeşil elma tarifleri, pratik yemekler, etli yemekler, et yemekleri, kolay tarifler oktay usta, yeşil elma, kuzu incik tarifi videolu, ana yemek tarifleri oktay usta 2015, fırında sebzeli kuzu incik tarifi, Fırında Soslu Tavuk Tarifi, fırında kuzu incik yemek tarifi, fırında kuzu incik oktay usta, firinda kuzu incik tarifleri, fırında kuzu incik yapılışı, fırında soslu kuzu incik tarifi, kuzu incik fırın, fırında kuzu incik tarifi oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker