Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamur İşi Tarifleri


Karıştırma kabına 5 su bardağı unu boşaltıyoruz. Üzerine 3 paket kabartma tozunu ilave ediyoruz.
   
3 – 2 - 1 Poğaça Tarifi

 

1 tatlı kaşığı tuzu da ekliyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortaya 1 su bardağı sıvıyağını boşaltıyoruz. 2 su bardağı yoğurdu da kaseye ilave ediyoruz.

 

3 2 1 Poğaça Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

5 Su Bardağı Un
2 Su Bardağı Yoğurt
3 Paket Kabartma Tozu
1 Su Bardağı Sıvıyağ
1 Tatlı Kaşığı Tuz
İç Harcı İçin:
Kaşar Peyniri
Beyaz Peynir
Siyah Zeytin
Üzeri İçin:
Galeta Unu
Su

 
Hazırlanışı:
 
Karıştırma kabına 5 su bardağı unu boşaltıyoruz. Üzerine 3 paket kabartma tozunu ilave ediyoruz.

1 tatlı kaşığı tuzu da ekliyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortaya 1 su bardağı sıvıyağını boşaltıyoruz. 2 su bardağı yoğurdu da kaseye ilave ediyoruz.

Un almadan ortadaki malzemeleri karıştırıyoruz. Ortadaki malzemeler iyice karıştıktan sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz.

Hazırladığımız hamurdan ceviz büyüklüğünde bezeler koparıp, yuvarlıyoruz. Diğer taraftan bir kaseye kaşar peynirini rendeliyoruz. Beyaz peyniri ufalıyoruz. Karıştırıyoruz. Çekirdekleri çıkartılmış siyah zeytinleri de ayrı bir tabağa alıyoruz.

Hamur bezelerini tezgaha alıyoruz. Üzerine parmaklarımızla bastırarak hamuru genişletiyoruz. Ortasına biraz peynirli harçtan, 1 tane de çekirdeksiz zeytin koyuyoruz. Daha sonra da hamuru yuvarlayarak kapatıyoruz.

Tüm hamur bezelerini aynı şekilde hazırlıyoruz. Ayrı bir taraftan bir kaseye su koyuyoruz. Ayrı bir kaseye de galeta ununu koyuyoruz. Hazırladığımız 3 2 1 poğaçasını öne suya batırıyoruz.

Sonra da galeta ununa buluyoruz. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine poğaçaları diziyoruz. Hazırladığımız 3 2 1 poğaçalarını önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

3 2 1 poğaça tarifi, 3 2 1 poğaça, 3 2 1 poğaça tarifi oktay usta, kolay poğaça tarifi, kurabiye tarifleri, 3 2 1 poğaça tarifi video, 3 2 1 poğaçası, 3 2 1 poğaça tarifi yapılışı, yemek sepeti, kolay mayalı poğaça tarifi, Tahinli Cevizli Çörek Tarifi, kolay poğaça yapılışı, kolay kurabiye tarifleri, kolay poğaça tarifi resimli, peynirli poğaça tarifi, oktay usta yeşil elma, yeşil elma tarifleri, yeşil elma yemekleri, kolay tarifler oktay usta, kolay yemekler, 5 kasım 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, poğaça tarifi, peynirli poğaça tarifi, yumuşak poğaça tarifi, pastane poğaça tarifi, mayalı poğaça tarifi, hamur işi tarifleri, Peynirli Sandviç Tarifi, hamur işi tarifleri oktay usta 2015, sade poğaça tarifi, poğaça tarifi oktay usta, patatesli poğaça tarifi, açma tarifi, mayalı poğaça tarifleri, kolay poğaça tarifleri, mayasız poğaça tarifleri, 5 kasım 2015 tarihli yeşil elma tarifleri, yemek oyunları, peynirli poğaça tarifleri, poğaça tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri resimli, tatlı tarifleri, poğaça tarifleri, Ay Çekirdekli Peynirli Poğaça Tarifi, mayasız poğaça tarifi oktay usta, pastane poğaça tarifi oktay usta, peynirli poğaça tarifi, poğaça tarifi oktay usta kolay, poğaça tarifi oktay usta peynirli, mayalı poğaça tarifi oktay usta, poğaça tarifi oktay usta resimli

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker