Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Sebzeli erişteli bonfile tarifimiz için, öncelikle sebzeleri doğruyoruz.
   
Sebzeli Erişteli Bonfile Tarifi

 

İnce ince doğruyoruz. Havucun kabuklarını soyup, parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz. Kabağın kabuklarını iyice yıkıyoruz. Parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz.

 

Sebzeli Erişteli Bonfile Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

1 Paket Çin Eriştesi
400 Gram Bonfile
1 Adet Kabak
1 Adet Havuç
2 Adet Kırmızı Biber
5 Dal Taze Soğan
Soya Sosu
Zeytinyağı
Tereyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 
Sebzeli erişteli bonfile tarifimiz için, öncelikle sebzeleri doğruyoruz. Yeşil ve kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz.

İnce ince doğruyoruz. Havucun kabuklarını soyup, parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz. Kabağın kabuklarını iyice yıkıyoruz. Parmak uzunluğunda ince ince doğruyoruz.

Taze soğanı da aynı uzunlukta doğruyoruz. Bonfileyi de sebzelerle aynı uzunlukta doğruyoruz. Diğer taraftan çin eriştesini hazırlıyoruz. Bir tencereye su dolduruyoruz. Kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra biraz tuz serpiyoruz.

Çin eriştesini de tencereye alıyoruz. Orta kıvamda haşlıyoruz. Çin eriştesi çok ince olduğu için, kısa sürede haşlanacaktır. Haşladığımız çin eriştesini süzgece alıp, suyunu süzdürüyoruz. Ayrı bir tarafta wok tavasına biraz zeytinyağı döküyoruz.

Bonfile etlerini tavaya alıyoruz. Etler suyu bırakıp, çekene kadar etleri pişiriyoruz. Ayrı bir tavaya da biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız sebzeleri tavaya alıp, soteliyoruz.

Sebzeler sotelendikten sonra diğer tavada pişen etlerin üzerine boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz. Bu arada süzdüğümüz erişteleri de tavaya ilave ediyoruz. Biraz da tereyağı ilave ediyoruz.

Karıştırarak soteliyoruz. Son olarak da soya sosu döküyoruz. Karıştırıp, servis tabağına alıyoruz. Hazır olan sebzeli erişteli bonfile yemeğimizi servise hazırlıyoruz.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli erişteli bonfile tarifi, oktay usta sebzeli erişteli bonfile tarifi, sebzeli erişteli bonfile tarifi oktay usta, kolay yemek tarifleri, yemek sepeti, oktay usta yeşil elma, yeşil elma tarifleri, yeşil elma yemekleri, Fırında Kuzulu Pilav Tarifi, sebzeli tavuk bonfile tarifi, sebzeli bonfile tarifleri, sebzeli biftek tarifi, yemek tarifleri sebzeli bonfile, tarık pabuçcuoğlu ve oktay usta, yemek oyunları, fırında sebzeli bonfile tarifleri, firinda sebzeli bonfile tarifleri, 6 kasım 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, sebzeli bonfile yemek tarifi, fırında sebzeli bonfile tarifi, firinda sebzeli bonfile tarifi, bonfile piliç yemekleri, Beyti Kebabı Tarifi, tarık pabuçcuoğlu kimdir, sebzeli bonfile sarma, etli yemek tarifleri, fırında etli yemek tarifleri, etli sulu yemek tarifleri, kolay etli yemek tarifleri, etli yemek tarifleri oktay usta, 6 kasım 2015 tarihli yeşil elma tarifleri, tarık pabuçcuoğlu nerede, etli yemekler, dana etli yemek tarifleri resimli, etli yemek tarifleri resimli, oktay usta dana etli yemek tarifleri, etli yemek tarifleri kolay, Soslu Bonfile Tarifi, yemek tarifleri oktay usta tavuk yemekleri, oktay usta kıymalı yemek tarifleri, etli yemek tarifleri resimli, en güzel yemek tarifleri oktay usta resimli, ana yemek tarifleri resimli oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker