Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Tavuklu patlıcan sarması tarifi için, patlıcanların kabuklarını alaca bir şekilde soyalım.
   
Tavuklu Patlıcan Sarması Tarifi

 

Ardından ince ve uzun uzun dilimleyelim. Geniş bir kaseye patlıcan dilimlerini alalım. Üzerine biraz zeytinyağı dökelim. Tuz serpelim. Karıştırarak harmanlayalım.

 

Tavuklu Patlıcan Sarması Tarifi

 
           
Malzeme Listesi
 

3 Adet Tavuk Budu
4 Adet Patlıcan
3 Adet Domates
3 Adet Yeşil Biber
2 Diş Sarımsak
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
Tane Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 
Tavuklu patlıcan sarması tarifi için, patlıcanların kabuklarını alaca bir şekilde soyalım.

Ardından ince ve uzun uzun dilimleyelim. Geniş bir kaseye patlıcan dilimlerini alalım. Üzerine biraz zeytinyağı dökelim. Tuz serpelim. Karıştırarak harmanlayalım. Harmanladığımız patlıcan dilimlerini ızgara tavada alt üst çevirerek yarı kıvamda pişirelim.

Diğer taraftan tavuk butlarını kemiklerinden ayıralım. Doğrayalım. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ dökelim. Tavuk etlerini tencereye alalım. Karıştırarak kavuralım. Tavuk etleri kavrulduktan sonra üzerine 1 yemek kaşığı domates salçasını ilave edelim.

Birkaç dakika kavuralım. Ardından üzerini örtecek şekilde sıcak suyunu koyalım. Tavuk etlerini pişmeye bırakalım. Tavuk etleri piştikten sonra tavuk etlerini tencereden alalım. Ayrı bir tarafta domates ve yeşil biberleri dilimleyelim.

Tezgaha patlıcan dilimini koyalım. Patlıcanın kenarına biraz tavuk eti koyalım. Sonra patlıcanı saralım. Bir dilim domates ve yeşil biberi de kürdanla sardığımız patlıcanın üzerine takalım. Bu şekilde patlıcan ve tavuk etlerini hazırlayalım.

Hazır olan tavuklu patlıcan sarmasını cam fırın kabına dizelim. Tavuk etleri haşladığımız sudan da cam fırın kabındaki yemeğimizin üzerine gezdirerek dökelim. Tane karabiber atalım.

İnce kıyılmış sarımsağı da cam fırın kabına koyalım. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakalım. Hazır olan tavuklu patlıcan sarması yemeğimizi servise hazırlayalım.
 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tavuklu patlıcan sarması tarifi, oktay usta tavuklu patlıcan sarması tarifi, tavuklu patlıcan sarması tarifi oktay usta, yemek sepeti, tavuklu yaprak sarması tarifi, tavuklu patlıcan kebabı tarifi, tavuklu patlıcan yemeği tarifi, Tavuklu Krep Tarifi, patlıcan sarması nasıl yapılır, tavuk yemekleri, tavuk yemeği tarifleri, patlıcan sarması tarifleri, tavuklu patlıcan sarma, tavuk sarması tarifi, tavuk sarması tarifi oktay usta, ipek tanrıyar nerede, tavuk sarması tarifi tarifleri, tavuk sarması tarifi oktay usta, lahana sarması tarifi, pazı sarması tarifi, 28 kasım 2015 tarihli oktay usta yemek tarifleri, soğan sarması tarifi, Tavuk Sarma Tarifi, bademli tavuk tarifi, patlıcan yemekleri, ipek tanrıyar kimdir, turşulu tavuk tarifi, zeytinyağlı yaprak sarması tarifi, saray sarması tarifi oktay usta, 28 kasım 2015 tarihli yeşil elma tarifleri, yemek oyunları, oktay ustam yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, Soya Soslu Tavuk Tarifi, yaprak sarması tarifi oktay usta, ipek tanrıyar ve oktay usta, etli yaprak sarması tarifi oktay usta, lahana sarması tarifi oktay usta, sultan sarması tarifi oktay usta, zeytinyağlı yaprak sarması tarifi oktay usta, zeytinyağlı yaprak sarması tarifi oktay usta video, üzüm yaprağı sarması tarifi oktay usta

 

 

 

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker