Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Yöresel Yemek Tarifleri

 
Malzemeler :

300 gr.et
4 çorba k.un
2 çorba k.tereyağı
et suyu
tuz,tane karabiber

 
Hazırlanışı :

Çorba için ilk olarak et düdüklüde iyice haşlanır. Haşlanan et didiklenerek minik doğranır. Daha sonra bir fırın tepsisine alınarak180 derecede 10 dk. bekletilir. Diğer taraftan tereyağı eritilir. İçerisine un ilave edilerek  rengi hafif dönene kadar kavrulur. Üzerine et suyu eklenerek kaynatılır. Fırında bekletilen etler de ilave edilerek tuzu ve karabiberi ayarlanarak pişirilir.

afiyet olsun
 
Etiketler
 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Yöresel Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
bu bence mercimek, ezo gelin ya da mahluta çorbasına benzio yhani güzel 1 şeye...:D
SENA NUR ULUKÖK|06 Temmuz 2008 Pazar Saat : 11:36
2
mrb ben aysun yemegini aynı dediginiz şekilde yaptım ama bu benim bildigime göre kelle paçaya benziyor bende anlayamadım nasıl oldu :(:( sizden ricam yapabilecegim bi yemek tarifesi verin yoksa kocam boşayacak beni her gün ekmek peynir yiyoz
temiz çocuk|17 Eylül 2008 Çarşamba Saat : 23:45
3
bence bu dügün çorbasına benziyor tek farkı etin fırınlanması
kamer türel|19 Kasım 2008 Çarşamba Saat : 17:31
4
Songfcl arkadaşım sen Halk eğitim ruhu nedir mlaesef bilmiyorsun Cebinden para verip kursiyerine hie7 kumaş yada malzeme almamışsın,kursiyerinin sevincini mutluluğunu paylaşmamışsın,ilk eteği bitirdiğinde yfczfcndeki bunu ben yaptım hocam derken ki ifadeyi hie7 gf6rmemişsin,sergide yaptığı işleri arkadaşlarına akrabalarına gf6sterirkenki ifadeyi gf6rmemişsin bu f6yle bfcyfck bir hayat fcniversitesi ki bir değil iki fcniversite bile bitirmiş olsan bunları gf6remezsen Halk eğitimci olamazsın .Onun ie7in biz halk eğitimlerdeki usta f6ğreticilere bilip bilmeden konuşmayın.Benim e7alıştığım yerde kız meslek lisesinde kadrolu giyim f6ğretmeni olup halk eğitime gee7memek ie7in rapor alanlar var.Kadrolu gelmeyinceki merkeze bile kf6ylere kimi gf6nderecekler fcniversite mezunları burada atıp tutuyor ama iş gere7eğe binice biz fcniversite mezunuyuz dağ bayır ne işimiz var gitmeyiz diyorlar.Onun ie7inmi okuduk diyorlar ben 19 yıldır bu işin ie7indeyim neler gf6rdfcm bir bilseniz idarecilerinize sorun bakalım kadroluylamı yoksa usta f6ğreticilerlemi e7alışmak isterler .:))SAYGILAR.
bsiOcNiMHXH|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 12:58
5
That's an intelliengt answer to a difficult question xxx
YKhuSDqxzokBC|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 16:24
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker